Ciekawe artykuły

Różne artykuły związane ze sportem

Archive for grudzień, 2008

grudnia31

serwery wirtualne

Przy testowaniu kont hostingowych serwery www musimy patrzeć też na możliwość zakładania baz danych, poniekąd w przypadku kiedy mamy prostą stronę www i zrobioną w technologii HTML wtedy baza MySQL czy też PostgreSQL nie jest nam potrzebna musimy myśleć o tym, że za parę miesięcy będziemy potrzebowali z takiej bazy skorzystać, więc najlepiej żeby było tych baz więcej niż 3.Niektóre firmy starają się pozyskać klienta promocjami typu kup teraz za 0 PLN a za końcówkę zapłacisz potem, w rzeczywistości wygląda to tak, że opłacasz niejednokrotnie więcej niż zakupiłbyś w firmie, która nie ma promocji na sprzedaż usług hostingowych. Firma aBajt hosting w Polsce nie ma promocji bowiem ceny ma zawsze stałe.Niektóre hosting w Polsce nie mają alternatywy zakładania więcej niż 1 baza MySQL czy też PostgreSQL należy takich serwerów unikać bo ponadplanowe bazy MySQL czy też PostgreSQL mogą się nam przydać w przyszłości. Zawsze można zaprzyjaźnionemu webmasterowi wynająć trochę quoty na swoim hostingu.Kierując się doborem firmy hostingowej oferującej hosting w Polsce, musimy zwrócić uwagę na firmę, która oferuje przy możności miejsca na serwerze szansę parkowania czy także podpinania większej liczby domen, i mimo, że obecnie mamy jedną domenę to nie należy się tym kierować bo zawsze możemy zakupić sobie drugą czy też kolejną domenę. Serwery dedykowane oferuje firma aBajt.Zasadnicze żeby firma hostingowa proponowała nam panel do zawiadywania usługami, abyśmy mieli sposobność utworzenia sobie bazy danych, podpięcia domeny na serwer czy też konta e-mail w naszej domenie. Takimi panelami administracyjnymi są z reguły cPanel oraz Direct Admin.

grudnia31

Nasza mała łazienka

Mała łazienkaDom budowany jest przez mężczyznę trzeba dodać, że prawdziwego mężczyznę, natomiast jego duszą jest kobieta. Ona od zawsze jest osobą odpowiedzialną za tworzenie tego co jest wewnątrz domu, czyli za jego atmosferę ale też za jego wystrój. Z pewnością dla każdego człowieka niezależnie od tego czy żyje sam czy z rodziną takim momentem jest urządzanie mieszkania. Jest wtedy wiele spraw do załatwienia ale są one inne niż praca i jej problemy, na wiele rzeczy trzeba spojrzeć spokojniej i z zastanowieniem. Pomijamy sprawy rodzenia dzieci, bo to jest oczywiste ale na przykład jeżeli w mieszkaniach lub domach kuchnie mają służyć kobietom, to do nich powinno należeć ostatnie zdanie w kwestii ich funkcjonalnego urządzenia i wyposażenia. Jeszcze takie pomieszczenia jak łazienki urządzane są pod ogromnym wpływem kobiet. One mają największe wyczucie i ocenianie potrzeb gdzie zamontować wannę i jaka będzie najlepsza, gdzie umywalkę i pozostałą armaturę oraz w jakim kolorze. Te wszystkie elementy decydują, że kuchnie i łazienki tak naprawdę urządza się i wyposaża bardzo długo i długo trwa wybieranie i dobór kafli na podłogi i ściany. Wszystko musi harmonizować z armaturą i wyposażeniem , musi być estetyczne i trwałe na lata. Sposób dbałości o ład i porządek w pomieszczeniach takich jak kuchnie jest niezbyt łatwą sprawą. W kuchni przygotowuje się i najczęściej spożywa wszelkie posiłki. Wielokrotnie w ciągu dnia trzeba ścierać zachlapaną przy zlewie podłogę i ścianę. Przy wyborze typu kafli na te pomieszczenia trzeba kierować się ich praktycznością i łatwością w utrzymywaniu czystości. W hurtowniach i sklepach jest podział asortymentów na te, które najbardziej nadają sie do kuchni i łazienek i inne. W kuchniach zdarzają się na ścianach tapety oraz panele ścienne a na podłogach panele podłogowe lub wykładzina czy płytki PCV. To oczywiście zależy od tego jakimi środkami na wykończenie mieszkania ktoś dysponuje bo kafle są generalnie droższe i jeszcze sporo kosztuje ich ułożenie. Niektórzy stosowali panele drewniane lub plastikowe, ale te też nie mają w tych pomieszczeniach zbyt długo trwającej wytrzymałości właśnie na parę powstającą przy gotowaniu oraz wilgoć. Trzeba wykonywać często renowację albo w efekcie wymianę.

grudnia31

Buduj dom z dolata.info.

Osoby, które mieszkają w niewygodnych mieszkaniach z pewnością chciałyby zmienić ten fakt i zamieszkać we własnym domu. To przede wszystkim wielka wygoda. Nie należy porównywać mieszkania z sąsiadami za ścianą dookoła nas do tego gdzie nikt nam nie przeszkadza. Dzisiaj ceny działek są dużo niższe, co stwarza realną perspektywę na posiadanie takiego domu. Do tego jednak będzie jeszcze potrzebna dobra firma budowlana, która da nam pełny pakiet usług związanych z budową. Od razu lepiej zapomnieć o budowie na zasadzie - do każdej roboty inna ekpia. Obecnie takie rozwiązania okazują się bardzo drogie a często jeszcze mamy przez to same problemy. Bowiem w razie jakiś pomyłek budowlanych każdy zgania na każdego.Firma budowlana to obecnie domeną dokładności i precyzji wykończenia. Przy szukaniu wykonawcy warto jest wybrać Internet. Jest tam, bowiem wiele ofert i precyzyjne opisy tego, co dana firma może nam zaoferować. Czasami, bowiem nie zwróci się na coś uwagi a potem się tego żałuje. Tutaj od razu widać czy budowa domów jest pełna czy niekompletna. To rzecz, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Nie są to przecież byle jakie pieniądze, jakie przeznacza się na cały dom, więc tym bardziej trzeba być ostrożnym i podejmować świadome decyzje, których później nie będzie się żałować.Początkiem budowy domu, jest dokładna analiza, jakie firmy budowlane mogą nam zaprezentować swoje usługi i w jakim zakresie. Czym większy zakres, bowiem usług tym większa wygoda dla nas. Spowodowana tym, że wszystko wykonane zostanie kompleksowo. Taki wybór jest dzisiaj najczęstszym, jeżeli chodzi o budowę. Bardzo istotne, bowiem jest to, jaki czas zajmuje budowa domów. Każdy, bowiem chce jak najszybciej móc zamieszkać w swoim domu. To jak bardzo popularna staje się budowa własnego domu widać po powstających nowych dachach w okolicy. Miejsca gdzie do tej pory były pola dzisiaj stoją zabudowania. Lecz takie tempo zapewni tylko firma budowlana.Coraz więcej rodzin decyduje się na zamieszczanie we własnym domu. Szczególnie, kiedy rodzina się powiększy. Patrzą na to jednak te osoby, które szukają oszczędności w kosztach, które nie raz i nie dwa są dość spore przy mieszkaniu w blokach. Dlatego firmy budowlane mają obecnie dużo zamówień. Klientów, bowiem nie brakuje na taki zakres prac. Oczywiście zachwyt budowa domu warto ostudzić przy wyborze takiej firmy. Należy, bowiem zdać sobie sprawę z tego, iż powierzamy im nasz przyszły dom. To od nich będzie zależało tak wiele.

grudnia31

Meble i fotele biurowe

Przysłowie ? jak cię widzą tak cię piszą? jest jak najbardziej aktualne i ma swoje odniesienie również wobec firmy. Urządzenie biura to oczywiście nie tylko image firmy lub instytucji, ale przede wszystkim spełnienie obowiązku zorganizowania stanowiska pracy zgodnego z przepisami. K&M to firma z doświadczeniem, która może pomóc w zakresie aranżacji biur i banków. Aranżacja wnętrz biurowych wykonywana jest w oparciu o projekty komputerowe, które umożliwiają obejrzenie wizji wyglądu biura w wersji 3D. Firma dostarcza potrzebne meble biurowe, zarówno ekskluzywne, jak i te najprostsze. Bezpośrednio od producentów pochodzą dostarczane na wyposażenie ekskluzywne meble biurowe, biurka, krzesła i fotele biurowe, szafy, stoły. Własna stolarnia pozwala na wykonywanie mebli na indywidualne zamówienie lub dorabianie mebli, których inni producenci nie oferują. Terenem działania firmy jest cała Polska z naciskiem na zachód i północny zachód. Możliwe jest wykonanie aranżacji biur również za granicą. Dodatkowa działalność firmy to prowadzenie tradycyjnego sklepu meblowego w Gorzowie Wielkopolskim. K&M prowadzi również internetowy sklep meblowy online ? oczywiście z meblami biurowymi. Są tam również przedszkolne i szkolne w ciekawym wyborze. Jeżeli chcesz urządzić biuro zgodnie ze swoimi marzeniami, zapraszamy do nas. Na pewno Ci pomożemy. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.ergo-office.pl.

grudnia31

Budownictwo poradnik

Budownictwo kojarzy się z mieszkaniami. Wielkie miejskie aglomeracje w latach sukcesu gospodarczego ubiegłego wieku w Polsce powstawały w szybkim tempie, z wielkiej płyty. Bardzo duża ilość mieszkań powodowała anonimowość mieszkańców. Ludzie wracali do tych domów jak do sypialni, mijali się w windzie. Dzisiejsze budownictwo mieszkaniowe to 2, 4 kondygnacyjne domy, z dużymi mieszkaniami ,często dwupoziomowymi. Marzenie o własnym dachu nad głową dla wielu z nas to szczyt marzeń, coraz bardziej realnych jako budownictwo jednorodzinne. Decyzja o budowie domu jednorodzinnego powinna wynikach z wnikliwej analizy naszych możliwości i potrzeb. Bardzo przydatne porady budowlane są w czasopismach fachowych, jeszcze korzystniejsze daje poradnik budowlany. Wybór działki budowlanej jest zależny od tego jaki ma być nasz dom i jakie są nasze możliwości i potrzeby. Wybór projektu i możliwość jego adaptacji do ukształtowania terenu na działce to zadanie dla projektanta. Wybór materiałów budowlanych ma wpływ na to jakiego wykonawcę zaangażujemy do prac budowlanych. Po zabezpieczeniu, organizujemy sprzęt i ludzi, zabezpieczamy teren. Od początku budowy do wykopania fundamentów i podstawowych prac ziemnych potrzebujemy ciężkiego sprzętu. Materiały budowlane dostępne na rynku, ich duży wybór, kształtuje możliwości budowy domu drewnianego, murowanego, z bali, z cegły, pustaków, Ytongu itp. Kupiłeś mieszkanie w bloku, bywasz na placu budowy swojego domu, prowadzisz prace remontowe- znasz się na ?budownictwie?. Często po wybudowaniu nowego domu, czytasz coraz więcej porad, poradników budowlanych, aby ciekawie wykończyć i urządzić dom.

grudnia31

Kabiny prysznicowe

Aranżacje łazienekPrawidłowy poziom i pion kabiny to gwarantuje prawidłowe spasowanie drzwiczek i to dopiero warunkuje prawidłowy montaż kabiny prysznicowe poprzez osadzenie jej na profilach i umocowanie przy użyciu silikonu. W celu pełnego wyposażenia potrzebne są zestawy prysznicowe i są oferowane: brodziki, głowice prysznicowe, zestawy ręczne,słuchawki prysznicowe, nazywane też prysznicami ręcznymi. Oferta jest bardzo bogata jakościowo i różna cenowo. W każdej łazience bardzo przydatne są szafki. Są praktyczne, bo pozwalają utrzymać ład i porządek. Dają też możliwość aby najpotrzebniejsze rzeczy mieć w łazience pod ręką, w szafce. Wówczas musi być dodatkowa toaleta z umywalką do rąk dla gości. Wystarczy niewielkie pomieszczenie z wentylacją w pobliżu drzwi wejściowych, nieznacznie oddalone od pokoju gościnnego. Bardziej skomplikowany jest jednak w odniesieniu do droższych, wtedy montaż listew progowych musi być koniecznie prowadzony dokładnie z załączoną przez producenta instrukcji i musi być bardzo precyzyjny. Bardzo ważne jest przestrzeganie zasady, aby ściski na panele nie były zakładane zbyt mocno. Podłoga panelowa ma być tzw. podłogą ?pływającą?, ma mieć swoją elastyczność. Jeżeli ściski będą zbyt silne, podłoga może wyskoczyć, lepiej ją obciążać przy układaniu. Utrzymanie w czystości podłóg panelowych jest dość proste. Należy je myć wilgotną szmatką lub specjalnym mopem o krótkich włoskach. Bardzo korzystne jest używanie płynów do mycia paneli wtedy mają czystą, błyszczącą powierzchnię. Płytki ceramiczne, glazura, terakota - przeznaczone na podłogi są produkowane o dużej i średniej wytrzymałości. Ważna jest klasa odporności na ścieranie. Ma ona wpływ na jakość płytek, dyktuje cenę. Płytki zewnętrzne mrozoodporne układa się najczęściej na balkonach, tarasach czy na schodach zewnętrznych. Stosuje się też płytki okładzinowe, którymi wykłada się parapety, czy podmurówki na elewacjach domów. To stało się wymogiem, wszędzie tam,gdzie bardzo ważne jest zapewnienie higieny, gdzie jej brak może bezpośrednio zagrozić zdrowiu, czy życiu ludzkiemu, np. kuchnie w placówkach zbiorowego żywienia.

grudnia31

Soneria - serwery wirtualne, rejestracja domen, konta e-mail, sklepy internetowe

Sklep online - serwis dający możliwość zamawiania produktów przez Internet. Forma ta staje się obecnie coraz popularniejsza z uwagi na wygodę i obniżenie kosztów sprzedaży (i często wynikające z tego niższe ceny towarów), a ponadto daje to możliwość szybkiego porównania cen u wielu dostawców.
Częścią sklepów internetowych jest strona www na której klienci zapoznają się z ofertą i składają zamówienia. By więc skorzystać z usług sklepu internetowego potrzebna jest przeglądarka internetowa. Zamów już dzisiaj na Soneria.plSerwer prywatny - Jest to podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych. VPS umożliwia pełny dostęp do konta root. Do zarządzania VPS-ami najczęściej wykorzystuje się oprogramowanie Xen, VMware, FreeVPS, Virtuozzo, OpenVZ.

Przydział zasobów zależy od administratora serwera. Przydziela się zasoby gwarantowane, dedykowane dla VPS zasoby sprzętowe do których musi mieć dostęp zawsze oraz te, które mogą być osiągnięte chwilowo, gdy serwer nie jest obciążony.

Do głównych ograniczeń należy zależność od stanu głównej maszyny (jeśli główna maszyna nie działa, nie działa żaden z VPS-ów). W przypadku niektórych rozwiązań (np OpenVZ) nie ma się dostępu do kompilacji jądra systemu operacyjnego.

Zamów już dzisiaj na Soneria.plWebhotel to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.
Jeszcze prościej mówiąc polega to na "zarezerwowaniu" / oddaniu do dyspozycji określonej objętości dysku twardego, na której można przechowywać pliki tworzące treść stron internetowych i / lub udostępnienie przestrzeni dysku jako miejsca dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna odmiana hostingu to udostępnienie większych obszarów dysku a nawet całego serwera lub kilku - jako fizycznego nośnika dla dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego miejsca (dysku lub dysków twardych) dla pomieszczenia różnych form informacji dostępnych przez Internet. Zamów już dzisiaj na Soneria.plKonto e-mail to odpowiednik standardowej skrzynki pocztowej dla poczty elektronicznej. Jest to zasób elektroniczny, na który składa się obszar pamięci dyskowej przeznaczony do przechowywania listów elektronicznych oraz oprogramowanie serwerowe zwane serwerem pocztowym służące do realizacji zadań związanych z odbieraniem lub wysyłaniem listów elektronicznych.
Skrzynki mejlowe mają zwykle ograniczoną pojemność ustaloną przez administratora zarządzającego systemem komputerowym, na którym zlokalizowana jest dana skrzynka mailowa.
Z punktu widzenia administratora systemu na skrzynkę mejlową składają się następujące elementy:
Plik lub katalog przeznaczony na pocztę przychodzącą lub pocztę wychodzącą. W prostszych implementacjach skrzynka mejlowa zawiera jedynie jeden plik przeznaczony na pocztę przychodzącą i wtedy każdy użytkownik musi zapisywać pocztę wychodzącą we własnym zakresie.
Serwer poczty elektronicznej (tzw. MTA, ang. Mail Transfer Agent), który jest odpowiedzialny odbieranie poczty w imieniu danego użytkownika. MTA musi działać przez cały czas aby zapewnić, że listy elektroniczne nie będą gubione.
Program służący do wysyłania poczty w imieniu użytkownika.
Ustawienia konfiguracyjne lub dodatkowe oprogramowanie pozwalające na uwierzytelnianie użytkowników. Zamów już dzisiaj na Soneria.pl

grudnia31

Soneria - tanie serwery, hosting rejestracja domen, konta e-mail, sklepy internetowe

Skrzynka mejlowa to odpowiednik standardowej skrzynki pocztowej dla poczty elektronicznej. Jest to zasób elektroniczny, na który składa się obszar pamięci dyskowej przeznaczony do przechowywania listów elektronicznych oraz oprogramowanie serwerowe zwane serwerem pocztowym służące do realizacji zadań związanych z odbieraniem lub wysyłaniem listów elektronicznych.
Skrzynki mejlowe mają zwykle ograniczoną pojemność ustaloną przez administratora zarządzającego systemem komputerowym, na którym zlokalizowana jest dana skrzynka mailowa.
Z punktu widzenia administratora systemu na skrzynkę mejlową składają się następujące elementy:
Plik lub katalog przeznaczony na pocztę przychodzącą lub pocztę wychodzącą. W prostszych implementacjach skrzynka mejlowa zawiera jedynie jeden plik przeznaczony na pocztę przychodzącą i wtedy każdy użytkownik musi zapisywać pocztę wychodzącą we własnym zakresie.
Serwer poczty elektronicznej (tzw. MTA, ang. Mail Transfer Agent), który jest odpowiedzialny odbieranie poczty w imieniu danego użytkownika. MTA musi działać przez cały czas aby zapewnić, że listy elektroniczne nie będą gubione.
Program służący do wysyłania poczty w imieniu użytkownika.
Ustawienia konfiguracyjne lub dodatkowe oprogramowanie pozwalające na uwierzytelnianie użytkowników. Zamów już dzisiaj na Soneria.plSklep internetowy - serwis dający możliwość zamawiania produktów przez Internet. Forma ta staje się obecnie coraz popularniejsza z uwagi na wygodę i obniżenie kosztów sprzedaży (i często wynikające z tego niższe ceny towarów), a ponadto daje to możliwość szybkiego porównania cen u wielu dostawców.
Częścią sklepów internetowych jest strona www na której klienci zapoznają się z ofertą i składają zamówienia. By więc skorzystać z usług sklepu internetowego potrzebna jest przeglądarka internetowa. Zamów już dzisiaj na Soneria.plSerwer prywatny - Jest to podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych. VPS umożliwia pełny dostęp do konta root. Do zarządzania VPS-ami najczęściej wykorzystuje się oprogramowanie Xen, VMware, FreeVPS, Virtuozzo, OpenVZ.

Przydział zasobów zależy od administratora serwera. Przydziela się zasoby gwarantowane, dedykowane dla VPS zasoby sprzętowe do których musi mieć dostęp zawsze oraz te, które mogą być osiągnięte chwilowo, gdy serwer nie jest obciążony.

Do głównych ograniczeń należy zależność od stanu głównej maszyny (jeśli główna maszyna nie działa, nie działa żaden z VPS-ów). W przypadku niektórych rozwiązań (np OpenVZ) nie ma się dostępu do kompilacji jądra systemu operacyjnego.

Zamów już dzisiaj na Soneria.plWebhotel to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.
Jeszcze prościej mówiąc polega to na "zarezerwowaniu" / oddaniu do dyspozycji określonej objętości dysku twardego, na której można przechowywać pliki tworzące treść stron internetowych i / lub udostępnienie przestrzeni dysku jako miejsca dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna odmiana hostingu to udostępnienie większych obszarów dysku a nawet całego serwera lub kilku - jako fizycznego nośnika dla dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego miejsca (dysku lub dysków twardych) dla pomieszczenia różnych form informacji dostępnych przez Internet. Zamów już dzisiaj na Soneria.pl

grudnia31

Soneria - serwery wirtualne, rejestracja domen, konta e-mail, sklepy internetowe

VPS - Jest to podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych. VPS umożliwia pełny dostęp do konta root. Do zarządzania VPS-ami najczęściej wykorzystuje się oprogramowanie Xen, VMware, FreeVPS, Virtuozzo, OpenVZ.

Przydział zasobów zależy od administratora serwera. Przydziela się zasoby gwarantowane, dedykowane dla VPS zasoby sprzętowe do których musi mieć dostęp zawsze oraz te, które mogą być osiągnięte chwilowo, gdy serwer nie jest obciążony.

Do głównych ograniczeń należy zależność od stanu głównej maszyny (jeśli główna maszyna nie działa, nie działa żaden z VPS-ów). W przypadku niektórych rozwiązań (np OpenVZ) nie ma się dostępu do kompilacji jądra systemu operacyjnego.

Zamów już dzisiaj na Soneria.plHosting to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.
Jeszcze prościej mówiąc polega to na "zarezerwowaniu" / oddaniu do dyspozycji określonej objętości dysku twardego, na której można przechowywać pliki tworzące treść stron internetowych i / lub udostępnienie przestrzeni dysku jako miejsca dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna odmiana hostingu to udostępnienie większych obszarów dysku a nawet całego serwera lub kilku - jako fizycznego nośnika dla dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego miejsca (dysku lub dysków twardych) dla pomieszczenia różnych form informacji dostępnych przez Internet. Zamów już dzisiaj na Soneria.plKonto e-mail to odpowiednik standardowej skrzynki pocztowej dla poczty elektronicznej. Jest to zasób elektroniczny, na który składa się obszar pamięci dyskowej przeznaczony do przechowywania listów elektronicznych oraz oprogramowanie serwerowe zwane serwerem pocztowym służące do realizacji zadań związanych z odbieraniem lub wysyłaniem listów elektronicznych.
Skrzynki mejlowe mają zwykle ograniczoną pojemność ustaloną przez administratora zarządzającego systemem komputerowym, na którym zlokalizowana jest dana skrzynka mailowa.
Z punktu widzenia administratora systemu na skrzynkę mejlową składają się następujące elementy:
Plik lub katalog przeznaczony na pocztę przychodzącą lub pocztę wychodzącą. W prostszych implementacjach skrzynka mejlowa zawiera jedynie jeden plik przeznaczony na pocztę przychodzącą i wtedy każdy użytkownik musi zapisywać pocztę wychodzącą we własnym zakresie.
Serwer poczty elektronicznej (tzw. MTA, ang. Mail Transfer Agent), który jest odpowiedzialny odbieranie poczty w imieniu danego użytkownika. MTA musi działać przez cały czas aby zapewnić, że listy elektroniczne nie będą gubione.
Program służący do wysyłania poczty w imieniu użytkownika.
Ustawienia konfiguracyjne lub dodatkowe oprogramowanie pozwalające na uwierzytelnianie użytkowników. Zamów już dzisiaj na Soneria.plSklep online - serwis dający możliwość zamawiania produktów przez Internet. Forma ta staje się obecnie coraz popularniejsza z uwagi na wygodę i obniżenie kosztów sprzedaży (i często wynikające z tego niższe ceny towarów), a ponadto daje to możliwość szybkiego porównania cen u wielu dostawców.
Częścią sklepów internetowych jest strona www na której klienci zapoznają się z ofertą i składają zamówienia. By więc skorzystać z usług sklepu internetowego potrzebna jest przeglądarka internetowa. Zamów już dzisiaj na Soneria.pl

grudnia31

Soneria - serwery wirtualne, rejestracja domen, konta e-mail, sklepy internetowe

Sklep internetowy - serwis dający możliwość zamawiania produktów przez Internet. Forma ta staje się obecnie coraz popularniejsza z uwagi na wygodę i obniżenie kosztów sprzedaży (i często wynikające z tego niższe ceny towarów), a ponadto daje to możliwość szybkiego porównania cen u wielu dostawców.
Częścią sklepów internetowych jest strona www na której klienci zapoznają się z ofertą i składają zamówienia. By więc skorzystać z usług sklepu internetowego potrzebna jest przeglądarka internetowa. Zamów już dzisiaj na Soneria.plWebhotel to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.
Jeszcze prościej mówiąc polega to na "zarezerwowaniu" / oddaniu do dyspozycji określonej objętości dysku twardego, na której można przechowywać pliki tworzące treść stron internetowych i / lub udostępnienie przestrzeni dysku jako miejsca dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna odmiana hostingu to udostępnienie większych obszarów dysku a nawet całego serwera lub kilku - jako fizycznego nośnika dla dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego miejsca (dysku lub dysków twardych) dla pomieszczenia różnych form informacji dostępnych przez Internet. Zamów już dzisiaj na Soneria.plSerwer prywatny - Jest to podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych. VPS umożliwia pełny dostęp do konta root. Do zarządzania VPS-ami najczęściej wykorzystuje się oprogramowanie Xen, VMware, FreeVPS, Virtuozzo, OpenVZ.

Przydział zasobów zależy od administratora serwera. Przydziela się zasoby gwarantowane, dedykowane dla VPS zasoby sprzętowe do których musi mieć dostęp zawsze oraz te, które mogą być osiągnięte chwilowo, gdy serwer nie jest obciążony.

Do głównych ograniczeń należy zależność od stanu głównej maszyny (jeśli główna maszyna nie działa, nie działa żaden z VPS-ów). W przypadku niektórych rozwiązań (np OpenVZ) nie ma się dostępu do kompilacji jądra systemu operacyjnego.

Zamów już dzisiaj na Soneria.plSkrzynka mejlowa to odpowiednik standardowej skrzynki pocztowej dla poczty elektronicznej. Jest to zasób elektroniczny, na który składa się obszar pamięci dyskowej przeznaczony do przechowywania listów elektronicznych oraz oprogramowanie serwerowe zwane serwerem pocztowym służące do realizacji zadań związanych z odbieraniem lub wysyłaniem listów elektronicznych.
Skrzynki mejlowe mają zwykle ograniczoną pojemność ustaloną przez administratora zarządzającego systemem komputerowym, na którym zlokalizowana jest dana skrzynka mailowa.
Z punktu widzenia administratora systemu na skrzynkę mejlową składają się następujące elementy:
Plik lub katalog przeznaczony na pocztę przychodzącą lub pocztę wychodzącą. W prostszych implementacjach skrzynka mejlowa zawiera jedynie jeden plik przeznaczony na pocztę przychodzącą i wtedy każdy użytkownik musi zapisywać pocztę wychodzącą we własnym zakresie.
Serwer poczty elektronicznej (tzw. MTA, ang. Mail Transfer Agent), który jest odpowiedzialny odbieranie poczty w imieniu danego użytkownika. MTA musi działać przez cały czas aby zapewnić, że listy elektroniczne nie będą gubione.
Program służący do wysyłania poczty w imieniu użytkownika.
Ustawienia konfiguracyjne lub dodatkowe oprogramowanie pozwalające na uwierzytelnianie użytkowników. Zamów już dzisiaj na Soneria.pl

grudnia31

Soneria - tanie serwery, hosting rejestracja domen, konta e-mail, sklepy internetowe

Hosting to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.
Jeszcze prościej mówiąc polega to na "zarezerwowaniu" / oddaniu do dyspozycji określonej objętości dysku twardego, na której można przechowywać pliki tworzące treść stron internetowych i / lub udostępnienie przestrzeni dysku jako miejsca dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna odmiana hostingu to udostępnienie większych obszarów dysku a nawet całego serwera lub kilku - jako fizycznego nośnika dla dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego miejsca (dysku lub dysków twardych) dla pomieszczenia różnych form informacji dostępnych przez Internet. Zamów już dzisiaj na Soneria.plSkrzynka mejlowa to odpowiednik standardowej skrzynki pocztowej dla poczty elektronicznej. Jest to zasób elektroniczny, na który składa się obszar pamięci dyskowej przeznaczony do przechowywania listów elektronicznych oraz oprogramowanie serwerowe zwane serwerem pocztowym służące do realizacji zadań związanych z odbieraniem lub wysyłaniem listów elektronicznych.
Skrzynki mejlowe mają zwykle ograniczoną pojemność ustaloną przez administratora zarządzającego systemem komputerowym, na którym zlokalizowana jest dana skrzynka mailowa.
Z punktu widzenia administratora systemu na skrzynkę mejlową składają się następujące elementy:
Plik lub katalog przeznaczony na pocztę przychodzącą lub pocztę wychodzącą. W prostszych implementacjach skrzynka mejlowa zawiera jedynie jeden plik przeznaczony na pocztę przychodzącą i wtedy każdy użytkownik musi zapisywać pocztę wychodzącą we własnym zakresie.
Serwer poczty elektronicznej (tzw. MTA, ang. Mail Transfer Agent), który jest odpowiedzialny odbieranie poczty w imieniu danego użytkownika. MTA musi działać przez cały czas aby zapewnić, że listy elektroniczne nie będą gubione.
Program służący do wysyłania poczty w imieniu użytkownika.
Ustawienia konfiguracyjne lub dodatkowe oprogramowanie pozwalające na uwierzytelnianie użytkowników. Zamów już dzisiaj na Soneria.plSklep online - serwis dający możliwość zamawiania produktów przez Internet. Forma ta staje się obecnie coraz popularniejsza z uwagi na wygodę i obniżenie kosztów sprzedaży (i często wynikające z tego niższe ceny towarów), a ponadto daje to możliwość szybkiego porównania cen u wielu dostawców.
Częścią sklepów internetowych jest strona www na której klienci zapoznają się z ofertą i składają zamówienia. By więc skorzystać z usług sklepu internetowego potrzebna jest przeglądarka internetowa. Zamów już dzisiaj na Soneria.plVPS - Jest to podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych. VPS umożliwia pełny dostęp do konta root. Do zarządzania VPS-ami najczęściej wykorzystuje się oprogramowanie Xen, VMware, FreeVPS, Virtuozzo, OpenVZ.

Przydział zasobów zależy od administratora serwera. Przydziela się zasoby gwarantowane, dedykowane dla VPS zasoby sprzętowe do których musi mieć dostęp zawsze oraz te, które mogą być osiągnięte chwilowo, gdy serwer nie jest obciążony.

Do głównych ograniczeń należy zależność od stanu głównej maszyny (jeśli główna maszyna nie działa, nie działa żaden z VPS-ów). W przypadku niektórych rozwiązań (np OpenVZ) nie ma się dostępu do kompilacji jądra systemu operacyjnego.

Zamów już dzisiaj na Soneria.pl

  • Polecamy