Ciekawe artykuły

Różne artykuły związane ze sportem

Archive for maj, 2008

maja30

Obstawianie meczy w internecie

Obok tradycyjnych bukmacherów naziemnych typowanie meczy może odbywać się także online Zakłady w sieci oferuje wiele firm np betsson, bwin, expekt, sportingbet, gamebookers oraz wiele innych. Plusów tego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim: brak podatku, wysokie kursy, zakłady na żywo, promocje bukmacherskie. Wiele firm oferujących obstawianie w internecie aby przyciągnąć graczy i zachęcić ich do grania u siebie oferuje bonusy. Mogą one mieć postać freebetu - często spotykane np w bet365 lub być przyznane w postaci bonusu od depozytu np w expekt, betsson lub bwin. Wysokość bonusu może się wahać od kilkudziesięciu złotych nawet do 500 zł.
Zakłady bukmacherskie możemy zawierać np u tak zwanych bukmacherów naziemnych np w totomix, betako, fortuna, sts. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że punkty tych bukmacherów można spotkać praktycznie w każdym większym mieście. Na ogół oferują one szeroką ofertę zakładów. Jednak moim zdaniem więcej jest minusów - godziny otwarcia, pobieranie 10 % podatku od wygranych, brak promocji, blokowanie niektórych zakładów itp.W ostatnim czasie można zaobserwować w naszym kraju wzrost popularnośći e-hazardu. Prym wiodą tutaj w szczególności zakłady sportowe polegające w dużym skrócie na poprawnym wytypowaniu wyników spotkań. W dziedzinie tej poza losem istotna jest takze nasza wiedza z dziedziny którą chcemy obstawiać.

maja30

Nieruchomości - ceny mieszkania

W ciągu zeszłych dwóch lat ceny mieszkań budowanych przez deweloperów rosły w galopującym tempie. Czy to efekt ich pazerności, czy rosnących w tym czasie kosztów budowy? Wysokimi kosztami robocizny, ziemi i materiałów budowlanych deweloperzy tłumaczyli przez ostatnie dwa lata podwyżki cen nowych mieszkań. Dopiero niedawno prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) i równocześnie firmy Dom Development Jarosław Szanajca przyznał, że nie zwiększająć cen, deweloperzy daliby zarobić spekulantom.Jednak, mieszkania już nie drożeją, a nawet trochę potaniały. Deweloperom coraz trudniej sprzedać nowe lokale, a olsztynianie mają w czym wybierać. - Ale na większy spadek cen nie ma co liczyć - mówią specjaliści. Firmy oficjalnie nie są zaniepokojone sytuacją. - Nie obawiam się, że nie sprzedamy wszystkiego - mówi Barbara Dąbrowska, kierownik sprzedaży firmy Polnord, która buduje Tęczowy Las. - Widzę, że klienci, którzy oglądają mieszkania u nas i u innych deweloperów, a także na rynku wtórnym, wracają do nas.Od kilku lat zyski z najmu nieruchomości nieprzerwanie pną się w górę - zaledwie w ciągu roku w niektórych miastach zaobserwowano wzrost nawet o kilkadziesiąt procent. To między innymi sprawia, że zakup "M" pod wynajem staje się atrakcyjną inwestycją. Nawet jeśli mieszkanie sfinansowane zostanie za pomocą kredytu hipotecznego, dochód z tytułu najmu może pokryć znaczną część miesięcznej raty. Mieszkanie Kupię : A jak to wyglądało w Warszawie? Z danych PZFD wynika, że łączne koszty w Białołęce wzrosły od 2006 r. z 3,9 tys. do 5,5 tys. zł za m kw., czyli o 39 proc. W tym czasie - według innej firmy doradczej redNet Consulting - średnie ceny nowych mieszkań w tej dzielnicy poszybowały w górę z ponad 3,5 tys. do 6,4 tys. zł, a więc aż o 82 proc. Tak więc mimo rosnących kosztów zyski deweloperów prawdopodobnie też wzrosły.W ciągu minionego roku koszt wynajmu małych kawalerek i mieszkań dwupokojowych wzrósł o kilkadziesiąt procent. Największy skok widoczny był między innymi we Wrocławiu - około 40%, a także Poznaniu - 30%. Nadal jednak najdroższym miastem jest Warszawa, gdzie za wynajem dwupokojowego mieszkania zapłacić można od około 1,8 tys. złotych do nawet 3 tys. Taniej jest między innymi w Łodzi, gdzie koszt ten to zazwyczaj kilkaset złotych, chociaż na rynku pojawiają się oferty do 1,8 tys. złotych. - Cena zależy od wielu czynników - tłumaczy Agnieszka Mrozińska z emFinanse, Doradcy Finansowi. - Liczy się przede wszystkim położenie, łatwość dojazdu do centrum miasta, a także stan mieszkania - droższe są te po gruntownym remoncie i całkowicie umeblowane.

maja30

Forum bukmacherskie jako pomoc w obstawianiu meczy

Na forach bukmacherskich szybciej niż gdziekolwiek indziej pojawiają się informacje o nowych bukmacherach, ofercie lub błędach buków. Warto śledzić także wątek promocje bukmacherskie z którego zawsze dowiemy się gdzie warto wpłacać pieniądze lub gdzie grać dane dyscypliny. Firmy przyjmujące zakłady sportowe często promują typowanie konkretnych meczy oferując np marże 0 %.Dosyć istotnym tematem poruszanym na forach są systemy bukmacherskie. W takim wątku można podać własne propozycje lub też uczestniczyć w dyskusjach na temat innych propozycji. Często z takich dyskusji wynikają dosyć ciekawe wnioski które można wykorzystać obstawiając zakłady bukmacherskieWśród osób zajmujących się typowaniem wyników sportowych dużą popularnością cieszą się fora bukmacherskie. Jest to spowodowane tym że forum bukmacherskie to miejsce spotkań osób zainteresowanych tą samą dziedziną jaką jest obstawianie meczy. Między sobą mogą oni omawiać aktualną ofertę bukmacherów, spotkania, komentować najlepsze kupony.Bukmacherskie forum to także kopalnia wiedzy na temat firm oferujących zakłady. Od innych graczy dowiemy się które z nich są wiarygodne a które lepiej omijać szerokim łukiem. Na forach poświęconym konkretnym firmom można także zadawać pytania do innych osób na temat danej firmy. Na pewno zawsze znajdzie się ktoś chętny aby udzielić odpowiedzi. Poza tym zawsze lepiej wiedzieć który bukmacher jest wiarygodny a który nie.
Poza wymianą doświadczeń na temat aktualnych typów ważną rolą for są konkursy bukmacherskie. Można w nich wygrać całkiem duże pieniądze które w przyszłości można wykorzystać np na zakłady bukmacherskie np. u bukmacherów online lub też wypłacić na swoje konto.Najczęściej poruszane tematy na forum sportowym to piłka nożna, hokej, koszykówka i tenis. Przyczyna tego jest prosta - są to sporty z największą ofertą wśród bukmacherów a co za tym idzie - obstawianie tych dyscyplin jest najbardziej popularne wśród graczy. Oczywiście dużą popularnością ale już sezonową cieszą się inne sporty - np F1, lekka atletyka, sporty zimowe.

maja30

Tłumaczenia co,jak i gdzie

Oddzielną kategorią tłumaczy są tłumacze przysięgli. Tłumacz przysięgły jest osobą zaufania publicznego i specjalizuje się w przekładzie dokumentów procesowych, urzędowych i uwierzytelnianiu obcojęzycznych odpisów takich dokumentów oraz może poświadczać tłumaczenia i odpisy wykonane przez inne osoby. Do poświadczania tłumaczenia oraz poświadczania odpisów tekstów tłumacz przysięgły używa pieczęci, zawierającej w otoku jego imię i nazwisko, a w środku wskazanie języka, w zakresie którego ma uprawnienia oraz pozycję na liście tłumaczy przysięgłych. Usługa ta jest świadczona przez prawie każde biuro tłumaczeń.
A co to jest to tłumaczenie? tłumaczeniapisemne to interpretacja znaczenia tekstu napisanego w języku źródłowym i tworzenie jego odpowiednika przekazującego tę samą wiadomość w języku docelowym. Podczas tłumaczenia pisemnego należy wziąć pod uwagę m.in. kontekst, różnice gramatyczne obu języków, ich pisownię, idiomy, itp. W rezultacie, jak zostało to uznane przynajmniej już w czasach tłumacza Marcina Lutra, najłatwiej tłumaczy się "na język, który zna się najlepiej".
Prawdopodobnie najmocniej rozpowszechnionym błędnym przekonaniem dotyczącym tłumaczenia jest to, że istnieje proste tłumaczenie dosłowne pomiędzy dwoma dowolnymi językami, a zatem tłumaczenie jest procesem łatwym i mechanicznym. Wprost przeciwnie, tłumaczenie jest zawsze pełne zarówno niepewności jak i nieumyślnego mieszania idiomów i sposobów użycia obu języków. W konsekwencji produkowane są hybrydy językowe, np. mieszanka angielsko-francuska, angielsko-hiszpańska i angielsko-polska. Dobre biuro tłumaczeń unika takich błędów.
Etymologicznie wyraz tłumaczenie oznacza przeniesienie. Łacińskie słowo translatio pochodzi od miesłowu czasu przeszłego "translatus" wyrazu "transferre" ( "trans" oznacza "na drugą stronę). Współczesne języki romańskie, germańskie i słowiańskie na ogół utworzyły swe własne odpowiedniki tego terminu według łacińskiego wzoru, tzn. od "transferre" lub wyrazu pokrewnego "traducere" – "przeprowadzać", "przenosić". To tyle o etymologi słowa tłumaczenia. Zanim odwidzisz biuro tłumaczeń warto to wiedzieć.

maja30

Podstawowe informacje o grze w bingo

Jedną z najbardziej popularnych gier losowych na świecie jest bingo. Rozrywka ta polega na tym, że gracze zaznaczają na wcześniej przygotowanej planszy losowane przez prowadzącego liczby. Ten z graczy, który ułoży wcześniej określony wzór np linie krzyczy bingo. Pierwsza osoba, która ułoży określony wzór wygrywa. Zdarza się także, że w trakcie jednej rozgrywki jest kilku zwycięzców.

Bingo w internecie ma ten plus nad salonami tradycyjnymi, że grając w nich mamy pełną swobodę. Co to oznacza? Możemy swobodnie decydować kiedy i w jaką odmianę bingo chcemy zagrać. Możemy wybrać mamy wiele odmian bingo 75 kulowych i 90. W międzyczasie możemy grać w inne gry oraz rozmawiać online z innymi uczestnikami. Każdy z salonów oferuje wiele możliwości depozytu gotówki. Dużym plusem jest też dostępność przez 24 godziny.

obecnie mocno jest znaleźć salon bingo w Polsce. Na szczęście popularny jest internet a tam mamy dużo salonów bingo online. Największą szanse aby stać się popularnymi mają expekt bingo, Party bingo oraz bingos.com. Czemu? odpowiedz jest prosta. Te 3 salony mają obsługę w języku polskim, a marki które je wprowadziły, są znane i rozpoznawalne od kilku lat.

Ile można wygrać w bingo? Tak jak we wszystkich grach zależy to od inwestycji. W polskich salonach wygrać można przy wkładzie kilku złotych 50 zł np za linie. Największa wygrana w bingo w naszym kraju wygranej, która miała miejsce w maju 1995. Wówczas 34 latek z Warszawy, stały bywalec lokalu wygrał prawie milion złotych, czyli 10 miliardów starych złotych. Suma niewątpliwie nie do pogardzenia w czasach obecnych wtedy robiła jeszcze większe wrażenie.

Historia gry bingo zaczęła się prawdopodobnie, ok. 1530 roku od włoskiej loterii "Lo Giucco del Lotto D’Italia". W kolejnych latach gra trafiła także do Francji oraz Niemiec. Jej prawdziwy rozwój nastąpił jednak w XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Gra znana początkowo pod nazwą "beano" stała się bardzo popularna przez kościół, który poprzez tą gre zaczął pozyskiwać środki na swoją działalność.

W Polsce salony bingo były popularne w latach 80 oraz drugiej polowie lat 90. W chwili obecnej mamy w Polsce tylko kilka salonów tej ciekawej gry. Stało się to za sprawą bardzo restrykcyjnych ustaw z początku lat 90 XX wieku. W tej chwili wydaje się, że rozwój bingo znów się zacznie. Niedawno otworzono nowy salon w Częstochowie, natomiast lada dzień zostanie otwarty nowy salon w Bydgoszczy

maja30

Jak zorganizować dobry catering

Firma Party Serwis Catering Melon Sp. Jawna od lat specjalizuje się w organizacji imprez dla placówek dyplomatycznych. Znajomość etykiety, protokołu dyplomatycznego oraz wieloletnie doświadczenie sprawiły, że wybierano nas do obsługi podczas spotkania Królowej Elżbiety II z korpusem dyplomatycznym w Łazienkach Królewskich. Naszym terenem działania są nie tylko placówki dyplomatyczne. Świadczymy usług cateringowe dla międzynarodowych koncernów, średnich i małych firm, a także dla osób prywatnych , urzędów państwowych oraz szkół.Organizujemy przyjęcia różnego rodzaju : catering biurowy (śniadania, lunche, kolacje biznesowe), konferencje, szkolenia, sympozja, cocktaile, bankiety na stojąco (bufety), imprezy siedzące (dania serwowane do stołów lub/i/z bufetów), imprezy świąteczne, integracyjne, promocyjne, bale, pikniki.Posiadamy najwyższej klasy zaplecze gastronomiczne. Współpracujemy z uznanymi scenografami i florystami. Dlatego też możemy organizować niepowtarzalne pod każdym względem imprezy : plenerowe nawet do 10000 osób, bankiety zasiadane do 1000 osób, imprezy stojące do 3000 osób. Dla każdego przedsięwzięcia podchodzimy indywidualnie. Jesteśmy elastyczni i konkurencyjni cenowo.Korzenie naszej firmy sięgają jeszcze prowadzonego od lat siedemdziesięciu elitartnego Klubu Dyplomatycznego w Jabłonnej niedaleko Warszawy. Naszymi goścmi byli dyplomaci, pracownicy ambasad i ich rodziny. Prawie 20 lat pracy w klubie, znajomość protokołu dyplomatycznego, a także stale powiększające się grono przyjaciół, zaowocowało tym, iż to naszą firmę, najczęściej zapraszano do organizowania imprez w placówkach dyplomatycznych. Na początku lat 90. niewiele było firm, które potrafiły zorganizować przyjęcie na wysokim, światowym poziomie. Firma Jana Melona postanowiła otworzyć swoje podwoje dla szerokiego grona klientów. Mimo iż w środowisku dyplomatycznym posiadamy doskonałą reputację, to początki na "szerokich wodach" były trudne. Dteterminacja i cierpliwość pozwalały nam ciągle trwać na rynku. Stopniowo pozyskiwaliśmy zaufanie wielkich koncernów otwierających swoje siedziby w Polsce, a także mniejszych firm. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalizm, doskonała kadra - wywodząca się z najlepszych restauracji - to ogromne atuty naszej firmy. Dzieki temu teraz jesteśmy w stanie zorganizować przyjęcie dosłownie wszędzie i dla gości pochodzących z różnych kultur. Jeśli myślicie że Party Serwis to tylko Catering Warszawa to jesteście w błedzie. Podejmiemy się wyzwania z każdego miejsca w kraju.

maja30

Historia Lego

Rzemieślnik, który wyprzedził swój czas. Duński stolarz z miasteczka Billund Ole Kirk Christiansen w latach trzydziestych XX wieku zaczął wykonywać drewniane klocuszki, które można było łączyć na wiele sposobów. Od tamtego czasu przedsiębiorstwo zaczęło rosnąć i było przekazywane z ojca na syna. Dziś wnuk założyciela, Kjeld Kirk Kristiansen, ze swoimi dziećmi, zarządza Grupą LEGO. Pod względem sprzedaży zdobyła ona piątą pozycję na światowym rynku zabawek. Tradycja i nowoczesność. Imponujący rozwój producenta klocków LEGO następował dzięki przekazywanej z pokolenia na pokolenie idei oraz stałemu wdrażaniu nowych technologii. Klocki LEGO są dziś symbolem nowoczesnej, edukacyjnej zabawki, jednak ich forma oparta jest cały czas na klasycznej cegiełce LEGO opracowanej kilkadziesiąt lat temu. Pierwsza była cegiełka, ponieważ początkowo najważniejsza w zabawkach LEGO była możliwość budowania, konstruowania. Najliczniejszy kraj świata. W latach siedemdziesiątych powstaje pierwsza figurka LEGO, która daje okazję do wcielania się w role i budowanie fabuły podczas zabawy. Pierwszy klasyczny żółty ludzik LEGO pojawił się na rynku około 30 lat temu. Od tego momentu zmieniał się przybierając rozmaite postaci – rycerza, astronauty, policjanta i wielu wielu innych. Przez lata zostało sprzedanych około 4 bilionów ludzików LEGO, co tworzy z nich największą światową populację. Nauka, która owocuje przez całe życie. Dziś naczelnym celem twórców zabawek LEGO jest, zgodnie z najnowszą wiedzą o psychologii dzieci, rozwój inteligencji i kształtowanie osobowości poprzez mądrą zabawę. Klocki LEGO są tworzone z przeświadczeniem, że zabawa jest kluczowym elementem w rozwoju dziecka. Tworzeniee z klocków LEGO stymuluje wyobraźnię, wzmaga kreatywność i powstawanie nowych pomysłów oraz zachęca do ekspresji i tworzenia.Lego znaczy łączę. Nazwa LEGO wymyślona przez założyciela firmy, Ole Kirka Christiansena, pochodzi od duńskiego słowa LEG GODT – baw się dobrze. Odzwierciedla to naczelny cel przyświecający dzisiejszym twórcom klocków LEGO – dobra zabawa to połączenie przyjemności z nauką i rozwojem. Ponadto, całkiem nieświadomie, twórca nazwy LEGO zawarł w niej drugie znaczenie – „lego” znaczy po łacinie „łączę”. Forma cegiełki LEGO jest ponadczasowa – już malutkie dziecko intuicyjnie łączy dwie cegiełki, co dostarcza mu entuzjazm tworzenia i konstruowania. Ponowne wynalezienie koła. W kolejnym etapie wprowadzone zostaje koło i silnik – pojawiają się pojazdy mechaniczne LEGO. W 1966 roku firma LEGO wprowadza na rynek kolejkę z silniczkiem elektrycznym poruszającą się po specjalnym torze. W ślad za nią ruszają kolejne konstrukcje – zabawkowe auta z silnikami, światłami i zmianą biegów. Szeroka gama elementów LEGO przyciąga do zabawy starsze dzieci – mają one możliwość tworzenia modeli o stopniu skomplikowania zbliżonym do prawdziwych pojazdów. Dla małych - większe. Produkty LEGO obejmują zabawki przeznaczone dla wszystkich dzieci. Młodzi dorastają i rozwijają się, a ich potrzeby zmieniają się wraz z wiekiem. Dla najmłodszych dzieci, które nie rozpoczęły jeszcze edukacji, przeznaczone są klocki LEGO Duplo. Ich rozmiary są dwa razy większe od klasycznych LEGO, dlatego ułatwiają posługiwanie się nimi małym rączkom. Zabawa klockami LEGO Duplo zachęca poprzez wesołą zabawę do rozwijania zdolności manualnych i psychomotorycznych.

maja30

Keno bez tajemnic

Keno swoją popularność zawdzięcza swojej łatwości. Zasady keno na całym świecie mogą się różnić między sobą ale ogólna reguła jest taka sama. Gracz zakreśla spośród 80 liczb 10 do 15 numerków. Następnie spośród 80 liczb wybieranych jest 20. Nagrody za poszczególne trafienia są najczęściej znane przed losowaniem. Nie ma konieczności poprawnego wybrania wszystkich liczb.W tej chwili w poza lotto keno w nie jest dostępne. Oferują go natomiast kasyna internetowe. Każdorazowo przed rozpoczęciem gry lepiej sprawdzić zasady w poszczególnych kasynach. Warto sprawdzić jakie są nagrody za poszczególne trafienia, jakie bonusy przysługują graczom oraz ile numerków jest losowanych. Dzięki temu można uniknąć sporego zdziwinienia w trakcie rozgrywkiKeno to pierwowzór bardzo popularnej w Polsce gry lotto. Od keno swój początek wzięły także tak popularne gry w Polsce jak multilotek o duży lotek. Podobnie jest na świecie. W bardzo wielu krajach gra się w keno lub inne gry o zasadach zbliżonych do niego z wprowadzonymi ewentualnie zmianami
Dlaczego warto grać w keno? Najprostsza odpowiedz brzmi - bo jest to szybka, ciekawa gra gdzie wynik możemy poznać w ciągu kilku minut. Dodatkowo podstawy keno można przyswoić w ciągu kilku, kilkunastu minut więc jest to gra dla wszystkich. Dodatkowo co jest kwestią niebagatelną dzięki keno możemy wzbogacić się o całkiem spore pieniądzeHistoria keno sięga początków XVI stulecia. Wówczas to w 1519 roku jeden z rajców miejskich Genui o nazwisku Benedetto Gentile wykorzystał sposób uzupełniania brakujących rajców miejskich do powstania nowej gry losowej. Ten pomysł stał się prawdziwym hitem i przyniósł ówczesnej kasie miejskiej bardzo duże dochody. Niestety po upadku Genui pomysł popadł w zapomnienie, aż do 1953 kiedy to został reaktywowany w Berlinie.Fani keno powinni uważać na tak zwane systemy gry. Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak dobry system dlatego wydawanie pieniędzy na nie mija się z celem. Jedyna możliwość to granie tzw. progresji ale to z kolei wiąże się z możliwością bardzo szybkiego bankructwa w sytuacji gdyby wytypowana przez nas kombinacja numerów nie została wytypowana przez dłuższy czas.

maja30

Metody pozycjonowania

Inna metoda pozycjonowania to tematyczna wymiana linków. Stosowana od poczatków internetu, kiedyś główną korzyścią była wymiana trafficu, teraz chodzi przede wszystkim o linki z tematycznych stron, które dadzą wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie stron internetowych tą metoda jest skuteczne, ale bardzo czasochłonne.Pierwszą metodą pozycjonowania jest katalogowanie. Do dziś stosowana przez pozycjonerów, ale i nie tylko. Linki z katalogów to nie tylko wzrost pozycji strony w google, ale i również (a w przypadku niektórych katalogów jak Onet - przede wszystkim) dodatkowe wejścia na stronę. Czy katalogowaniem można pozycjonować? Można, ale jedynie naprostsze frazy. Fraz średnio trudnych raczej się już nie uda, konkurencja jest zbyt duża. Nikt nie mówił że pozycjonowanie to prosta sprawa. Obok tematycznej wymiany linków, używana jest masowa wymiana linków ręczna. Mało skuteczna, zarówno dla google jak i dla wejść z innych stron poprzez kliknięcia bezpośrednie. Raczej już niestosowana. Pozycjonowanie stron ewaluuuje.Kolejna metoda pozycjonowanie to budowanie własnego ogromnego zaplecza, najlepiej tematycznego. Pozycjonerzy posiadają setki domen, na wielu serwerach o różnych ip. Pozycjonoują dzięki nim setki fraz swoich klientów. To jedyna metoda na najtrudniejsze frazy.Kolejna metoda to systemy wymiany linków. Chyba najpopularniejsze narzedzie obecnie. Zarówno wśród amatorów jak i bardziej profesjonalnych pozycjonerów. Skuteczna i prosta. Nie do końca jednak pewna - era systemów minie i wtedy zaczną się problemy. Rozróżniamy kilka rodzajów systemów wymiany linków - linki stałe (umieszczane na czas nieokreślony na stronach zaplecza), systemy rotacyjne (które dzielą się na rotacyjne czasowe gdzie link umieszczany jest na np. 24h lub też rotacyjne gdzie linki zmieniają się co chwila). Istnieją również systemy hybrydowe, ale są zdecydowanie mniej popularne. Które są najskuteczniejsze? Najszybsze efekty dają rotacyjne, ale bardziej trwałe - linki stałe.

maja30

Kasyno internetowe - które wybrać?

Kasyna internetowe dzięki łatwemu dostępowi do internetu stają się coraz popularniejsze wśród graczy na całym świecie. Przeważnie oferują setki gier, wiele możliwości wpłaty, ciekawy design. Grać możemy w czasie dowolnym dla nas dzięki temu, że są otwarte 24 godziny na dobę. Dużym bonusem gry w sieci są także promocje kasynowe polegające np na przyznawaniu darmowych pieniędzy lub dodawaniu dodatkowych pieniędzy do naszej wpłaty.Często oglądając amerykańskie filmy można natrafić na obrazek gdzie w kasynie osoby siedzą naprzeciwko maszyny i pociągają za dźwignie po czym obserwują wynik na monitorach. Są to tzw. sloty. Podobnie jak w tradycyjnych kasynach są one popularne także w internecie. Różnica polega jednak na tym, że kasyno internetowe oferuje dużo więcej tego typu maszyn. Slot nazywane w Polsce jest bardzo często jednoręki bandytaJedną z bardziej popularnych gier kasynowych jest blackjack. Jest to karciana gra toczona przeciwko krupierowi. Na początku rozgrywki otrzymujemy 2 karty a naszym celem jest osiągnięcie wyniku jak najbardziej zbliżonego do 21 oczek przy jednoczesnym gorszym wyniku krupiera. Nazwa gry blackjack wzięła się od najlepszego możliwego układu 2 kart tj. jakiejś figury (10 punktów) i asa (11 punktów).Inne określenia blackjacka to np 21 lub gra w oczkoRuletka to gra losowa znana zapewne większość wielu ludziom. Mało osób jednak wie, że odmian ruletki jest kilka. Główne typy to ruletka europejska oraz ruletka amerykańska. Różnica między nimi polega na tym, że w tej pierwszej mamy jedno zero natomiast w drugiej dwa zera. Co za tym idzie szanse na zwycięstwo gracza większe są w tej pierwszej.Poker, będący ostatnio bardzo popularny w internecie w postaci texas holdem w kasynach również grany nie jest jedyną grą hazardową o tej nazwie. Obok tradycyjnych gier karcianych kasyna oferują również video poker. Można powiedzieć, że jest to połączenie tradycyjnego pokera z grą na automatach.

maja30

Podstawowe informacje o backgammonie, tryktraku

W backgammona mozna grać w wielu serwisach internetowych tzw. pokojach gry. Można grać dla zabawy lub też na pieniądze, przy czym czasami nie musimy nawet nic inwestować na początku Wystarczy znależć tzw. bonus bez depozytu. Bonus bez depozytu możemy znależć np w BG Room. Bonus w tym wypadku to 5$.
Plansza do gry w Backgammona składa się z 24 pól w kształcie trójkątów. Pola na planszy ponumerowane są od 1 do 24. Pola 1-6 to tzw dom białych natomiast pola 19 - 24 to dom czarnych. Kazdy z grających w tryktrak ma po 15 pionków białych lub czarnych rozmieszczonych na początku gry w kilku miejscach na planszy.Backgammon online poza bonusami bez depozytu oferuje bonusy od depozytu. Myśląć o grze w Tryktraka napewno warto skożystać z tego typu oferty gdyż możemy zyskać na samym początku nawet kilkadziesiąt dolarów bonusu. oczywiście odrazu nie możey wypłacić tych pieniędzy. Należy nimi obrócić kilkukrotnie.
Backgammon to gra łącząca w sobie zarówno elementy gry losowej oraz gry z wykorzystaniem umiejętności. Przeznaczona jest ona dla wszystkich osób niezależnie od wieku. Dzięki prostym zasadom mogą w nią grać nawet małe dzieci. Niewątpliwie gra w backgammona może sprawić przyjemność każdemuObok gry na stolikach backgammon oferuje również grę w turniejach. W turnieje backgammona podobnie jak w turnieje pokerowe można grać po wpłacie wpisowego lub wziąść udział w tzw freerolach. Ta druga metoda jest szczególnie dobra dla graczy początkujących gdyż pozwala ona się ograć bez obaw o straty.Podstawowe zasady gry w Backgammona to przeprowadzenie swoich pionków jak najszybciej do domu. Można przy tym kończyć poszczególne ruchy tylko na polach wolnych lub na polach z 1 pionkiem przeciwnika - następuje tutaj bicie piona. Po zbiciu pionka gracz przed wykoananiem normalnego ruchu musi umieścić swojego pionka do gry na planszy

  • Polecamy